Niebezpieczna Śluzowa – interpelacja XL

Zwykły wpis

Podczas XL sesji Rady Powiatu Bolesławieckiego, 28. września, złożyłem do Starosty Bolesławieckiego następujące interpelacje:


1. W imieniu mieszkańców Bolesławca, szczególnie zamieszkałych na osiedlach w pobliżu ulicy Śluzowej, proszę o zainstalowanie progu spowalniającego lub podwyższonego przejścia dla pieszych (wyspy przyjaznej dla autobusów) na wysokości bramy głównej do Cmentarza Komunalnego.
Prosta i wyremontowana jezdnia sprzyja i prowokuje nieodpowiedzialnych kierowców do nadmiernego przekraczania dozwolonej prędkości i brawurowej jazdy. Jest to realne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców, szczególnie dzieci i osób starszych. Kwestia ta nabiera szczególnego znaczenia w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych, wzmożonym ruchem pieszych w tamtym rejonie i szybko zapadającym zmrokiem.

2. W imieniu mieszkańców – kierowców naszego powiatu przedstawiam sytuację mieszkańca, w której znalazło się wiele innych osób:
„Po sprzedaży samochodu, około 2 lata temu – został on skutecznie wyrejestrowany w starostwie i w ubezpieczalni. Niestety, typ go nie zarejestrował na siebie i jeździ na starym dowodzie. Do mnie, co kwartał przychodzą z Niemiec wezwania do tłumaczenia się za przekroczenia na fotoradarach. Dlaczego urząd nie wpisuje do systemu danych nowego właściciela, skoro otrzymuje je na umowie kupna-sprzedaży? Jest jakaś metoda na to aby się „rozwieść” z tym pojazdem?”
Jeśli jest to wina niekompatybilności systemów, to warto podnieść ten problem na konwencie powiatów lub na Związku Powiatów Polskich, gdyż problem z pewnością ma wymiar ogólnopolski i wymaga zmian systemowych w skali kraju.

(fot. screen GoogleMaps)