Wybory samorządowe 2014

Page

wybory2014

16 listopada 2014 roku w wyborach samorządowych zadecydowaliśmy o tym, komu powierzymy na  kolejne 4 lata mandat do reprezentowania interesów nas – bolesławian. W zakładce tej znajdziecie Państwo publikacje z tym związane, które ukazały się w lokalnych mediach.

– 2 stycznia 2014r. Portal istotne.pl w artykule „Polityczne wróżby na 2014 rok” postanowił powróżyć, również względem mojej osoby. Dziękuję za Państwa głosy w ankiecie.

– 16 stycznia 2014r. Portal wboleslawcu.pl w artykule: „Kto na prezydenta? Szukamy kandydatów” opublikował ankietę dotyczącą ewentualnych kandydatów na prezydenta Bolesławca. Tutaj również dziękuję Państwu za zaufanie.

– 28 maja 2014r. Na bobrzanie.pl w tekście „Wieś rządzi” poruszyłem problem spadku liczby mieszkańców w kontekście utraty przez Bolesławiec w Radzie Powiatu jednego mandatu radnego. Po miesiącu moje przypuszczenia stały się faktem.

– 9 lipca 2014r. Portal bolec.info zamieścił artykuł „Kto na prezydenta? Kto do rady?”, w którym opublikowano m.in. moją wypowiedź na temat przygotowań do wyborów.

– 15 lipca 2014r. Redakcja Portalu bolec.info zamieściła ankietę „Nie ma mocnych?”, w której bolecnauci określają szansę na reelekcję obecnego prezydenta miasta.

– 21 lipca 2014r. Pierwszy, odważny? czyli oryginalne dylematy Bernarda Łętowskiego i jego pytanie: „Zagłosowalibyście na mnie?”.

– 28 lipca 2014r. Telewizja AzartSat, na swojej stronie, w informacji „Mapa lokali wyborczych” przypomina gdzie będziemy głosowali w najbliższych wyborach. Wskutek zmiany ordynacji wyborczej (kodeks wyborczy) w Bolesławcu odbędą się wybory jednomandatowe do Rady Miasta. Mamy zatem 21 obwodów głosowania, czyli tyle, ile mandatów liczy ten organ stanowiący. Wybory do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa w dalszym ciągu są wyborami proporcjonalnymi.

– 28 lipca 2014r. redaktor Tv. AzartSat Bogdan Mazurkiewicz, w swoim wpisie pt. „Teatr mój widzę powiatowy„, porusza m.in wątek ewentualnego startu w wyborach do Sejmiku Województwa obecnego sekretarza miasta Jerzego Zielińskiego z list… PO+ODŚ. Autor zastanawia się nad „moralnym wydźwiękiem” takiej, ewentualnej decyzji p. Zielińskiego.

– 30 lipca 2014r. na portalu bolec.info Jegomość w artykule pt. „Polityczne rozdwojenie jaźni?” nawiązuje do sytuacji, którą opisał red. Mazurkiewicz odnośnie ewentualnego startu w wyborach samorządowych sekretarza miasta Jerzego Zielińskiego i zadaje m.in. pytanie: „Czy można jednego dnia maszerować w antyrządowej manifestacji, a parę tygodni później startować do wyborów z listy PO?„.

– 30 lipca 2014r. Prezes Zarządu Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Bolesławcu – Jan Russ, na łamach portalu wboleslawcu.pl, w swoim „Liście otwartym” porusza wątek tzw. „taśm prawdy” oraz wzywa do zjednoczenia środowisk prawicowych, którego celem ma być „wspólne pokonanie koalicji rządzącej w zbliżających się wyborach – zaczynając od samorządu – po parlament i prezydenturę.

– 4 sierpnia 2014r. gazeta.pl w artykule „Koniec ugrupowania Dutkiewicza? Samorządowcy zakładają nowy komitet” wieszczy rozłam lub nawet koniec ugrupowania Obywatelski Dolny Śląsk w związku z planami szefa ODŚ – prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza łączenia się z Platformą Obywatelską. Z ODŚ związani są zarówno prezydent Bolesławca jak również jego sekretarz.

– 6 sierpnia 2014r., na łamach Portalu bolec.info, ukazał się wywiad z Przemysławem Moszczyńskim „Jestem lepszy niż Piotr Roman„, w którym deklaruje start w wyborach prezydenta Bolesławca, z ramienia Twojego Ruchu. Na reakcję długo nie trzeba było czekać i 7 sierpnia, w żartobliwym „dymku” na bobrzanie.pl przedstawiono ten fakt jako „Superego Moszczyńskiego„.

– 6 sierpnia 2014r. Telewizja Azart Sat w newsie „Buntownik” z Bolesławca” potwierdza rozłam w Obywatelskim Dolnym Śląsku. Wskutek związania się lidera ugrupowania z Platformą Obywatelską samorządowcy Dolnego Śląska tworzą swój własny komitet wyborczy, który zgłosi kandydatów na radnych Sejmiku Wojewódzkiego.

– 11 sierpnia 2014r. red. Mazurkiewicz na swoim blogu zamieścił wpis pt. „Buntownicy i Świnie„, w którym komentuje rozłam w ODŚ oraz bunt dolnośląskich samorządowców z prezydentem Bolesławca na czele. Separatystom nie podoba się idea lidera ODŚ prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza wiązania się z PO przed wyborami. Pan Mazurkiewicz snuje także możliwe wojewódzkie i bolesławieckie scenariusze wyborcze oraz udział w nich lokalnych polityków.

– 11 sierpnia 2014r. Bernard Łętowski na bobrzanie.pl opublikował swój wpis: „Motywacja wyborcza„, w którym wyjaśnia dlaczego „wyborczy komitet władzy” wykazuje się większą determinacją i zawzięciem, aby wygrywać wybory niż kandydaci, którzy nie są utrzymywani z podatków bolesławian. Dochodzi on do wniosku: „Ci którzy są przy władzy i których utrzymuje publiczna kasa często walczą w wyborach o swój ekonomiczny byt. Pozostali być może walczą też o dobro wspólne. Przynajmniej niektórzy.

– 14 sierpnia 2014r. portal wboleslawcu.pl opublikował wywiad z prezydentem Bolesławca Piotrem Romanem: „W takim projekcie uczestniczyć nie będziemy„, w którym wyjaśnia motywy rozstania się z Rafałem Dutkiewiczem, a także potwierdza swój start w wyborach prezydenta Bolesławca i przedstawia w skrócie swoje plany na ewentualną, kolejną kadencję.

– 19 sierpnia 2014r. portal istotne.pl w artykule „Cezary Przybylski podobno chce zastąpić prezydenta Bolesławca” podaje nieoficjalną informację o zamiarze kandydowania na urząd prezydenta obecnego marszałka województwa (b. starostę bolesławieckiego) Cezarego Przybylskiego oraz publikuje ankietę P. Roman vs. C.Przybylski.

– 21 sierpnia 2014r. na portalu bolec.info w artykule „Prezydent Bolesławca Cezary Przybylski?” marszałek województwa Cezary Przybylski nie potwierdza, ani też nie zaprzecza swojego startu w bolesławieckich wyborach prezydenckich.

– 31 sierpnia 2014r. portal bolec.info zamieścił krótki wywiad video z marszałkiem Przybylskim, w którym w zasadzie potwierdza swój start w wyborach prezydenta Bolesławca. Artykuł pt. „Walka wyborcza” zawiera także informacje dotyczące startu obecnego prezydenta w wyborach do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

– 1 września 2014r. telewizja AzartSat wyemitowała wywiad z prezydentem Bolesławca pt.: „Bezpartyjni samorządowcy„, w którym gość programu opowiada m.in. o swoim udziale w wyborach oraz tworzeniu komitetów wyborczych wszystkich szczebli samorządu.

– 2 września 2014r. Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka na swojej stronie informuje: „Startujemy!” i deklaruje swój udział w wyborach samorządowych. Komitet Wyborczy Wyborców ZIEMIA BOLESŁAWIECKA przedstawi w niedługim czasie swojego kandydata na prezydenta Bolesławca oraz radnych Bolesławca, gmin oraz powiatu bolesławieckiego.

– 2 września 2014r. telewizja AzartSat, w materiale „Kandydaci na prezydenta„, przedstawia deklaracje i plany ujawnionych do tej pory trzech kandydatów: Cezarego Przybylskiego, Piotra Romana i Przemysława Moszczyńskiego.

– 3 września 2014r. Bernard Łętowski na bobrzanie.pl w swoim wpisie „Jak nazwać komitet wyborczy?” w luźnej konwencji odnosi się do dość egzotycznych nazw tworzących się komitetów wyborczych.

– 4 września 2014r. Telewizja AzartSat w materiale „Sesja o mandatach” informuje o zmianie uchwały Rady Powiatu dot. podziału Powiatu na okręgi wyborcze, skutkiem czego powstanie 4. okręg obejmujący obszar Gminy Wiejskiej Bolesławiec. Okręg miasta Bolesławiec stracił niestety 1 mandat zatem w przyszłej kadencji w Radzie Powiatu nasze miasto reprezentować będzie 9, a nie 10 radnych, jak to było do tej pory.

– 5 września 2014r. na portalu istotne.pl pojawił się pozytywny artykuł „Dobrzy kandydaci na prezydenta” opisujący potencjalnych kandydatów wskazując ich atuty. Zamieszczono również sondę, w której internauci mogą oddać swój głos na daną osobę.

– 7 września 2014r. portal bobrzanie.pl opublikował sondę, w której można odpowiedzieć na pytanie: „Kto na prezydenta Bolesławca?” – Za Państwa glosy serdecznie dziękuję.

– 9 września 2014r. telewizja AzartSat podaje informację o zarejestrowanych na terenie powiatu bolesławieckiego komitetach wyborczych: Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Bolesławiecka, Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Romana, Komitet Wyborczy Wyborców Gospodarze w Powiecie Bolesławieckim, Komitet Wyborczy Wyborców Platforma Samorządowa Powiatu Bolesławieckiego, Komitet Wyborczy Wyborców Wasza Rada oraz Komitet Wyborczy Wyborców Jerzego Małachowskiego Stawiamy na Rozwój.

-12 września 2014r. w swoim wpisie „Kandyduję” ogłosiłem swój start w wyborach prezydenta Bolesławca. Tego samego dnia informację o tym podaje portal bolec.info w artykule: „Małkowski oficjalnie kandydatem na prezydenta„.

– 13 września 2014r. na stronie telewizji AzartSat red. Bogdan Mazurkiewicz w swoim wisie pt. „Moja Bośnia” na Ukrainie” odnosi się do deklaracji obecnego prezydenta w związku z jego decyzją równoległego startu w wyborach do Sejmiku Województwa. Autor komentuje również mój start i główne założenia programu wyborczego.

– 15 września 2014r. Bernard Łętowski, na portalu bobrzanie.pl, w swoim wpisie pt.: „Listy wyborcze, czyli werbunek trwa” opisuje mechanizmy związane z naborem kandydatów komitetu obecnego prezydenta. Na listach wyborczych komitetu prezydenta można będzie znaleźć m.in. red. Mazurkiewicza, który w swoim ostatnim wpisie (wyżej) krytycznie odnosi się do moich założeń programowych i niektórych moich wypowiedzi.

– 18 września 2014r. na antenie telewizji AzartSat pojawił się krótki materiał video „Maciej Małkowski kandydatem na prezydenta Bolesławca„, w którym informuję o swoim starcie i głównych założeniach programowych.

– 20 września 2014r. Bernard Łętowski na bobrzanie.pl zamieszcza wpis „Brzydke plotki„, w którym, na podstawie różnych doniesień, spekuluje na temat ewentualnego sojuszu pomiędzy bolesławiecką PO, a komitetem obecnego prezydenta.

– 22 września 2014r. byłem gościem red Magdaleny Rygiel w programie tv Azart Sat „Rozmowa Tygodnia„. W trakcie wywiadu omawiałem m.in. główne założenia swojego programu wyborczego.

– 24 września 2014r. Bernard Łętowski, kandydat Ziemi Bolesławieckiej do Rady Powiatu w wywiadzie dla portalu bolec.info pt. „Samorząd nam się sfilcował„, opisuje patologiczne zjawiska panujące w obecnym samorządzie.

– 28 września 2014r. Portal bobrzanie.pl informuje: „Przybylski nie będzie walczył z Romanem„.

– 28 września 2014r. Portal bolec.info przypuszcza: „Piotr Żak kandydatem na prezydenta?” z prawdopodobnym poparciem PO.

– 29 września 2014r. w programie tv Azart Sat „Rozmowa Tygodnia„, Cezary Przybylski – marszałek województwa dolnośląskiego nie potwierdza, ani nie zaprzecza swojego startu w wyborach prezydenta Bolesławca. Pan Przybylski komentuje także bieżące wydarzenia polityczne, w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych.

– 30 września 2014r. portal bobrzanie.pl we wpisie „Nasz pomysł na kandydata na prezydenta bolesławieckiej PO, to znaczy PSPB” w żartobliwy sposób komentuje niezdecydowanie KWW Platforma Samorządowa Powiatu Bolesławieckiego oraz loklanej PO dotyczące wyboru kandydata na prezydenta Bolesławca.

– 1 października 2014r. portal bolec.info w swoim newsie: „Piotr Żak kandydatem na prezydenta” oraz portal istotne.pl w artykule „Piotr Żak kandydatem Platformy na prezydenta” przekazują informację o kolejnym kandydacie na prezydenta Bolesławca.

– 2 października 2014r. na blogu, na bobrzanie.pl Cezariusz Rudyk, kandydat na radnego Powiatu w swoim wpisie: „Ile wart jest jeden głos w wyborach” opisuje m.in. kulisy wyborów przewodniczącego regionu PO oraz zachęca do udziału w wyborach samorządowych.

– 6 października 2014r. na antenie tv Azart Sat, w programie „Rozmowa Tygodnia” pt. „Nie wstydzę się Platformy” Dariusz Kwaśniewski – starosta bolesławiecki, a zarazem szef miejskich struktur PO wyjaśnia m.in. powody utworzenia Komitetu Wyborczego Wyborców Platforma Samorządowa Powiatu Bolesławieckiego oraz przedstawia kandydaturę Piotra Żaka w wyborach prezydenta Bolesławca.

– 6 października 2014r. portal bolec.info opublikował wywiad pt. „Piotr Żak: Chcę miasta obywatelskiego”  z kandydatem na prezydenta startującym z KWW PSPB.

– 10 października 2014r. portal bolec.info na swojej stronie zamieścił sprawozdanie z konwencji wyborczej KWW PSPB „Chcą decydować o sobie„. Podobną relację opublikowała również tv Azart Sat w materiale pt. „Prezentacja kandydatów„.

– 12 października 2014r. 2014r. w artykule „Kto kradnie elektorat PiS” na portalu istotne.pl autorka spekuluje na temat rzekomego przejmowania elektoratu Prawa i Sprawiedliwości w Bolesławcu. Próbuje również zdefiniować m.in. moje poglądy ideologiczne i polityczne.

– 13 października 2014r. portal bobrzanie.pl w artykule „Kandydaci do Rady Miasta” sukcesywnie przedstawia osoby ubiegające się o mandat miejskiego rajcy.

– 13 października 2014r. telewizja Azart Sat, w programie „Rozmowa Tygodnia”, wyemitowała wywiad z kandydatem na prezydenta KWW PSPB Piotrem Żakiem – „Obudzić w bolesławianach żar demokracji„.

– 13 października 2014r. portal wboleslawcu.pl podaje: „Poznaliśmy kandydata PiS na urząd prezydenta miasta” jest nim Szymon Pogoda.

– 14 października 2014r. tv Azart Sat wyemitowała krótką relację z konferencji prasowej bolesławieckiego koła PiS „kandydaci PiS„. Podczas spotkania z mediami zaprezentowano m.in. kandydata na prezydenta Bolesławca startującego z ramienia tej partii politycznej.

– 15 października 2014r. gazeta i portal bolec.info opublikował wywiad przeprowadzony ze mną – „Maciej Małkowski – Prezydent porozumienia i dialogu„.

– 16 października 2014r. gazeta i portal bolec.info w artykule „Pięciu na prezydenta” przedstawił krótko wszystkich kandydatów na prezydenta Bolesławca oraz zamieścił sondę, w której można głosować na danego pretendenta do prezydenckiego urzędu. Serdecznie dziękuję wszystkim za głosowanie na moją osobę.

– 17 października 2014r. portal istotne.pl w artykule: „Papa glinolud nie może startować w wyborach” informuje, że Miejska Komisja Wyborcza, z powodu istotnego błędu w zgłoszeniu kandydatury Bogusława Nowaka ubiegającego się o mandat radnego Rady Miasta, nie zatwierdziła jego zgłoszenia dokonanego przez KWW Wasza Rada.

– 19 października 2014r. portal bolec.info publikuje wywiad z kandydatem na prezydenta miasta z ramienia PiS: „S. Pogoda: Potrzeba świeżego spojrzenia„.

– 20 października 2014r. w programie tv Łużyce „Maciej Małkowski – kandydat na prezydenta Bolesławca” rozwijam kolejne założenia mojego programu wyborczego. Na tapecie tym razem więcej o szpitalu, inwestycjach i szeroko rozumianym rozwoju przedsiębiorczości. 

– 24 października 2014r. na stronie KWW Ziemia Bolesławiecka pojawiła się relacja z naszej konwencji wyborczej „Wieczór pełen pozytywnej energii„.

– 24 października 2014r. portal bolec.info opublikował relację z konwencji wyborczej Komitetu Wyborczego Ziemia Bolesławiecka „Wspólne dobro, wspólna odpowiedzialność„.

24 października 2014r. stosunkowo młody, bolesławiecki portal tubaboleslawca.pl również zamieszcza relację: „Konwencja wyborcza Ziemi Bolesławieckiej” oraz krótki wywiad ze mną, jako kandydatem na prezydenta Bolesławca i radnego Rady Powiatu.

 – 24 października 2014r.  swoją relację z naszej konwencji wyborczej wyemitowała telewizja lokalna Azart-Sat: „Kampania Ziemi Bolesławieckiej

– 26 października 2014r. portal wboleslawcu.pl w artykule: „Konwencja KWW Ziemia Bolesławiecka” również zaprezentował krótką relację z naszej konwencji i przedstawił naszych kandydatów.

– 26 października 2014r. portal bolec.info w artykule: „Czas na zmiany. Zacznijmy je od samorządu” zdał relację z konwencji bolesławieckiego PiSu.

– 27 października 2014r. tv. Łużyce na swojej stronie zamieściła relację z naszej konwencji Wspólne dobro, wspólna odpowiedzialność„.

– 28 października 2014r. tv Azart-Sat zdała krótką relację ze wspólnej konferencji prasowej komitetu Platforma Samorządowa Powiatu Bolesławieckiego i  komitetu Sojusz Lewicy Demokratycznej Lewica Razem: „Kandydat centro-lewicy„.

– 3 listopada 2014r. portal bolec.info publikuje wywiad z obecnym prezydentem miasta: „P. Roman – jedno miasto, jeden gospodarz„, w którym m.in. podaje nieprawdziwe fakty związane z moją wiceprezydenturą.

– 4 listopada 2014r. na swoim blogu opublikowałem wyjaśnienia „Ratuszowa „Prawda” dotyczące nieprawdziwych informacji na mój temat, które rozpowszechnił prezydent miasta. Moje wyjaśnienia opublikowały również portale bolec.info, bobrzanie.pl oraz wboleslawcu.pl.

– 8 listopada 2014r. odbył się charytatywny turniej piłkarski na rzecz Kasi Hanusewicz Wybory Fair Play, relację z tego wydarzenia przedstawiliśmy na stronie naszego Komitetu: „1642 złote dla Kasi zebrane podczas turnieju Wybory Fair Play„. Relacja ukazała się również na portalu bolc.info, bobrzanie.pl i tubaboleslawca.pl. Obecni byli również dziennikarze portalu wboleslawcu oraz tv Łużyce. 

– 9 listopada 2014r. KWW Ziemia Bolesławiecka poinformował na swojej stronie o zniszczeniu mojego bannera: „Nasz banner ochlapany farbą„. To już kolejny przypadek niszczenia materiałów kampanii wyborczej w Bolesławcu. Sprawą zainteresował się również portal bolec.info

– 10 listopada 2014r. portal bolec.info opublikował obszerny wywiad ze starostą Dariuszem Kwaśniewskim: „D. Kwaśniewski: Koalicja z Romanem niemożliwa„.

– 10 listopada 2014r. portal bobrzanie.pl przypomina korzenie Bezpartyjnych Samorządowców: „Obecnie bezpartyjni samorządowcy„.

– 11 listopada 2014r. m.in. portal bolec.info opublikował moją odpowiedź na pytanie prezydenta zadane podczas wywiadu w tv Azart-Sat: „Gdzie był radny Małkowski?”. Prezydent zadał je w kontekście zmniejszenia liczby łóżek neurologii w Bolesławcu wskutek przystąpienie Szpitala Powiatowego do konkursu ogłoszonego przez NFZ oraz, m.in., sprawy dotacji dla Domu Dziecka.

– 14 listopada 2014r. portal bolec.info podsumował kampanię wyborczą: „Kampania toczyła się na Bolec.info„. Dziękuję Redakcji portalu bolec.info za możliwość prezentacji mojej kandydatury w kampanii wyborczej 2014r. Pluralizm z jakim podeszli dziennikarze do prezentacji wszystkich kandydatów jest rzadko spotykanym zjawiskiem w dzisiejszym świecie mediów. Za takie podejście i zrozumienie pierwotnej misji mediów w tym zakresie, pełne wyrazy uznania.

– 14 listopada 2014r., na kilka godzin przed ciszą wyborczą w swoim wpisie „Coś się kończy, coś się zaczyna” krótko posumowałem kampanię wyborczą dziękujac, przepraszając i prosząc.

CISZA WYBORCZA

– 17 listopada 2014r. portal bolec.podał wyniki wyborów prezydenckich:Piotr Roman wybrany na kolejną kadencję” Wyniki głosowania: Piotr Roman 52,03%, Maciej Małkowski 30,45%, Piotr Żak 9,56%, Szymon Pogoda 6,68%, Przemysław Moszczyński 1,28%.

– 17 listopada 2014r. podziękowałem Bolesławianom za zaufanie i oddane na mnie glosy: „Dziękuję!

– 17 listopada 2014r. portal bolec.info w artykuleBolesławianie wybrali władze miasta i powiatupodał wyniki wyborów do Rady Miasta i Rady Powiatu Bolesławieckiego.

20 listopada 2014r. portal bolec.info podałOficjalne wyniki wyborów prezydenta Bolesławca„.