Oświadczenie

Zwykły wpis

Prace Zarządu Powiatu nad poprawą warunków w jakich odbywa się nauczanie w Szkole Specjalnej idą jak po grudzie… Koalicja rządząca wraca do koncepcji lokalizacji tej placówki w budynku II LO po jego uprzednim przystosowaniu.

Przy tej okazji, straszy się społeczność szkolną Liceum, że jest to warunek, aby zabezpieczyć się przed likwidacją szkoły w przypadku zmiany układu koalicyjnego w powiecie. Zabieg ten i sugerowanie, że m.in. ja opowiadam się za likwidacją II LO ma na celu przekonanie grona pedagogicznego do przyjęcia aktualnej koncepcji Zarządu Powiatu.
Otóż przypominam i oświadczam, że insynuacje te powtarzane przez zarządzających powiatem, a także dyrekcję II LO są kompletną bzdurą i mają na celu, wg mnie, manipulowanie opinią społeczności szkolnej Liceum, aby przyjęła aktualną koncepcję władz Powiatu oraz antagonizowanie przeciwko radnym opozycji. Podkreślam: nikt z Ziemi Bolesławieckiej, ani radnych opozycji nie wysuwał i nie wysuwa koncepcji likwidacji II LO. W ogóle nie było i nie ma takiego pomysłu również w kontekście nowej lokalizacji Szkoły Specjalnej.
Przykre jest, że do rywalizacji politycznej wciąga i angażuje się środowiska, które z natury rzeczy powinny być od tej polityki wolne, a swoją nieudolność zarządzający powiatem próbują maskować rzekomymi deklaracjami opozycji.
Ps. A jaką Szkołę Specjalną obiecywały władze powiatu? Zapraszam TUTAJ

(fot. Google Street View)