Poranne pranie mózgu

Zwykły wpis

kukiz
————————————————————————————————————————————————————————
Nie jestem jakimś specjalnym fanem Pawła Kukiza w polityce, ale czy z takim podejściem (tytułem) mainsteram’u do jego idei potrzeby zmiany Konstytucji, ordynacji wyborczej i odsunięciu od władzy politycznych, leśnych dziadków z układu, ma szansę na przebicie i poważne traktowanie?

Słuchałem dzisiaj porannego wywiadu P. Kukiza z M. Olejnik. Przez większą część audycji masakrował i krytykował system ordynacji wyborczej, w której de facto nie wybieramy ludzi tylko partie i układy, w których leśne dziadki i partyjne klany kręcą się w naszych telewizorach, żyjąc na nasz koszt od początku przemian ustrojowych w naszej Ojczyźnie. Walka Kukiza o oddanie Polski w ręce obywateli i próby przebicia się do mediów z ideą jednomandatowych okręgów wyborczych przypomina niestety walkę z wiatrakami. Krótkie pytanie Olejnik o rewelacje niedouczonego kowboy’a z FBI i o prostytucję, pozwoliły jednak redakcji (tu Onetu) na zrobienie z Kukiza pierwszego alfonsa RP (ok. 30 sekund w 20.minutowej audycji).

Biorąc pod uwagę, że większość czyta nagłówki i podtytuły, to czego dowie się czytelnik o przesłaniu Kukiza, który swoją kampanię robi za prywatne pieniądze? (partie, broniące obecnego status quo, otrzymują ogromne pieniądze z budżetu państwa – z naszych podatków). Wyszydzanie, obśmiewanie i niepoważne traktowanie nie tylko samego kandydata, ale przesłania z którym próbuje się przebić, to tylko mały przykład jak bardzo jesteśmy manipulowani przez media zarówno te pisane jak i słuchane i oglądane. Jak bardzo ci, którzy czerpią z obecnego układu i systemu politycznego korzyści chcą, żebyśmy myśleli to, co oni. Wolne media tzw. głównego nurtu to mrzonka… Nie ma czegoś takiego. Media poprzez lata tkwienia w takim układzie stały się narzędziem propagandy trzymających władzę. Jest mechanizm, który doskonale sprawdza się nie tylko tam… na górze, ale także tu, w Polsce samorządowej. Demokracja w Polsce przypomina dłuższy łańcuch, który daje iluzoryczne poczucie wolności, jak dla psa, który do tej pory siedział tylko w budzie.

Warto ze sporą rezerwą przyswajać wszelkiego rodzaju informacje, a jeśli już, to weryfikować je z innymi źródłami, a najlepiej bezpośrednimi wywiadami (bez cięć) jak poniżej. Pozwoli to nam na wyrobienie opinii, porównania, wyciągnięcia rozmaitych wniosków, patrząc na wiele spraw z zupełnie innej perspektywy. Będąc odbiorcą jednego źródła informacji stajemy się zaprogramowanymi robotami, nawet jeśli nam się wydaje, że wcale tak nie jest, bo przecież nas to nie interesuje. Nie zapominajmy o tym włączając radio, telewizor, czytając gazetę czy internet.

Poniżej, cały wywiad z Pawłem Kukizem w Radio ZET: