Dziękuję za 6 lat, czyli czas na zmiany

Zwykły wpis

Kiedy sześć lat temu, z woli moich Koleżanek i Kolegów ze Stowarzyszenia Ziemia Bolesławiecka, obejmowałem funkcję wiceprezesa ZB wierzyłem, że Stowarzyszenie może jeszcze skuteczniej i efektywniej wspierać potrzebujących bolesławian i mieszkańców gmin naszego powiatu. Dziś, po latach pracy z satysfakcją widzę, że nam się to udało.

Moment i miejsce, w którym znajduje się Ziemia Bolesławiecka jest zasługą wielu osób wolontariacko zaangażowanych w pracę Stowarzyszenia, a także wielu życzliwych nam ludzi. Sukces nie byłby jednak możliwy, gdyby nie ogromne serce Mieszkańców Bolesławca i naszego Powiatu, którzy nam zaufali i ufają nadal. Za to dziękuję.
Dziś, po tych trzech kadencjach mojej pracy w roli wiceprezesa uważam, że z powierzonych mi zadań się wywiązałem. Ziemia Bolesławiecka skutecznie zaistniała w lokalnych mediach i internecie, przez co stała się transparentna, a jej działania przejrzyste. To w znaczny sposób zbudowało zaufanie społeczne i przełożyło się na konkretne wyniki finansowe oraz bite z roku na rok rekordy. Tylko w 2016 roku udało się pozyskać z tytułu 1% odpisów od podatku aż 300.929,59 zł, uzyskaną z 4.624 wpłat. Te kwoty przełożyły się na realną pomoc dla ponad 100 potrzebujących osób, organizacji oraz instytucji (m.in. klubów sportowych, szkół, stowarzyszeń, Domu Dziecka i in.).
Uważam, że to był dobry czas i wierzę, że taki będzie nadal. Myślę też, że w roli wiceprezesa może teraz sprawdzić się ktoś, kto poprowadzi te obowiązki być może z innym, świeższym spojrzeniem, ale w tym samym celu…. dalszego rozwoju i wzmacniania skuteczności w niesieniu pomocy.
Dlatego serdecznie dziękuję moim Przyjaciołom i Współpracownikom ze Stowarzyszenia za wsparcie i przepracowany czas. Dziękuję przychylnym nam mediom i wszystkim, z którymi dla dobra sprawy miałem zaszczyt pracować. Wierzę, że wybrany dziś nowy Zarząd, będzie sprzyjał dalszemu rozwojowi Ziemi Bolesławieckiej dla dobra tych, którzy tej pomocy potrzebują. I tego nam wszystkim życzę.

Z wyrazami szacunku
Maciej Małkowski