Leśna interpelacja

Zwykły wpis

Las i przyrodnicza ścieżka edukacyjna przy ul. Jeleniogórskiej to miejsce bardzo często odwiedzane przez bolesławian zarówno spacerujących, biegających jak i tych na rowerach. Spokojne miejsce, blisko centrum z ciekawymi i urokliwymi zakątkami.

Jako częsty gość tego miejsca zauważyłem, że z każdym rokiem ten zakątek naszego miasta jest coraz bardziej zaniedbany. Zaczynając od stawów, mostków, poprzez schody na wzgórzu i dalej. W granicach miasta jest to las komunalny i powinno dbać o ten teren Miasto, dalej – Nadleśnictwo.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu zwróciłem się z wnioskiem do Komisji Rolnictwa i Leśnictwa o zorganizowanie spotkania z władzami Miasta i Nadleśnictwa w tej sprawie. Zaniedbany las, to nie tylko kwestia urządzenia lasu, jego zdrowego wzrostu i wyglądu, ale również bezpieczeństwa. Połamane miejscami drzewa (fot. wyżej) sprawiają realne zagrożenie dla spacerujących, których coraz więcej w naszym lasku, bo i nowych osiedli wokół przybywa.

Może przy okazji, wprawdzie niezbyt wiernie odrestaurowanego Leśnego Potoku, zastanowić się nad przywróceniem dawnego blasku parko-lasowi po drugiej stronie drogi? Tak jak na tych starych fotografiach? Myślę, że warto o tym pomyśleć.

Więcej zdjęć TUTAJ